Facebook Twitter Instagram
    Trending
    • Opplev Paradiset Bærekraftig: Å Låse Opp Magien i Florida Keys og Key West
    • Nå blir det lettere å reise mellom Miami og Orlando
    • Vingård i England, En Himmelsk pause på Ridgeview Vineyard!
    • Eastbourne en hyggelig strandby.
    • Opplev countrymusikk i de amerikanske sørstatene
    • REIS cruise spesial ute nå!
    • Greskland: En livsforandrende opplevelse
    • Reisetips England: I Dovers Magiske Favn!
    Facebook Instagram
    Magasinet Reis
    • NYHETER
    • NORGE
    • EUROPA
    • VERDEN
      • ASIA
      • NORD-AMERIKA
      • AFRIKA
    • FORBRUKERSTOFF
      • TRANSIT
      • GOLF
      • FOR SANSENE
      • FERDAMINNER
    • REIS DIGITAL
    • OM REIS
      • ANNONSER
    Magasinet Reis
    You are at:Hjem » Flere land godtar utgåtte norske pass i sommer
    Portugal er et av landene som nå tillater utgåtte norske pass i sommer.

    Flere land godtar utgåtte norske pass i sommer



    Norske turister med utgått pass slipper inn i Tyskland, Island, Estland og Portugal i år, opplyser regjeringen.

    By Tom Andersson on 3. juli 2022 Featured, Nyheter

    Drømmer du om en tur til Lisboa eller Algarvekysten i sommer, men mangler gyldig pass? Fortvil ikke, Portugal slipper deg inn selv med utgått pass.

    Det sier Portugals ambassadør til Norge, Pedro Pessoa e Costa, til NTB. Endringen er gjeldende allerede.

    – Grensemyndighetene har allerede akseptert utgåtte pass og ID-kort for å la nordmenn komme inn i landet. Førerkort blir ikke akseptert, sier ambassadøren.

    Både Norge og Portugal er med i Schengen-samarbeidet, som består av 26 europeiske land. Mellom disse landene er det vanligvis ikke passkontroll. Men man må kunne framvise gyldig legitimasjon.

    Den midlertidige ordningen, som varer fram til årsskiftet, innebærer at personer over 16 år kan legitimere seg med pass som utløp mindre enn tre år før innreise til Tyskland, Island, Estland og Portugal. Barn under 16 år kan legitimere seg med pass som utløp mindre enn ett år før innreise.

    Kan bli et problem på hotellet

    Ambassadøren understreker at det kun er landets grensemyndigheter som har fattet dette vedtaket. Det kan være at hoteller vil reagere på folk som prøver å sjekke inn med utgått pass.

    – Men fra myndighetene og fra grensemyndighetenes side blir utgåtte pass og ID-kort akseptert, sier Pessoa e Costa.

    Det kan løse en passfloke for ferietørste nordmenn. Lange passkøer og problemer med leveransene har skapt problemer for flere denne sommeren.

    Synes passituasjonen er trist

    – Portugal tok imot 26 millioner turister i 2019. Vi ønsker alltid velkommen. Jeg er ganske sikker på at alt vil gå bra etter ankomst til Portugal, jeg tror de fleste hotellene ikke bryr seg om det er gyldig eller ikke, sier ambassadøren.

    Han sier at nordmenn alltid er velkomne i Portugal.

    – Det er trist med passituasjonen dere er i, sier ambassadøren.

    (©NTB)

    Estland Island Pass Portugal Tyskland
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Tom Andersson

    Related Posts

    Opplev Paradiset Bærekraftig: Å Låse Opp Magien i Florida Keys og Key West

    Nå blir det lettere å reise mellom Miami og Orlando

    REIS cruise spesial ute nå!

    Comments are closed.

    Nordmanns Reiser
    MSC
    Greece
    ICELANDAIR
    Nyhetsbrev

    Abonnere på vårt nyhetsbrev

    Annonsørinnhold
    5. september 2023

    Greskland: En livsforandrende opplevelse

    31. august 2023

    MAGISK HØSTFERIE I ESTLAND: SPEKTAKULÆR NATUR OG KULINARISKE EVENTYR

    29. juni 2023

    Hellas! En livsendrende opplevelse!

    30. mai 2023

    Hellas! Du vil ønske å bli for alltid!

    1. mai 2023

    Alt du ønsker deg finner du i Hellas!

    11. januar 2023

    Derfor søker vi vanligvis om kredittkort

    3. november 2022

    Derfor bør du ta et cruise med Norwegian Cruise Line denne sesongen!

    PARTNERS

    Om Reis
    Om Reis

    Nettstedet Reis.no er nettstedet til Magasinet REIS, ett av de ledende reisemagasinene i Skandinavia. Siden 1998 har vi gått i dypet i den reisendes og destinasjonens sjel. Vi tilbyr den erfarne reisende inspirasjon og informasjon fra hele verden.

    Facebook Twitter Instagram
    Magasinet Reis
    • Reis is in San Antonio Texas for the US Travel show and looking forward to sharing pictures from this amazing destination.
    • Ireland delivers from Dublin to the countryside there is something for everyone #loveireland #lovedublin
    • Dublin is full of life.  #lovedublin #visitireland
    • Dublin on a rainy day. Moli museum, pub visit and hotel garden #lovedublin
    • Storbyhelgen I Europa

https://www.reis.no/2022/08/din-guide-til-storbyhelgen-i-europa/
    • https://www.reis.no/2022/07/ny-gratis-utgave-av-reis-digital-ute-na/
    • En dag i Antwerpen kan være så mangt. Noen shopper sjokolade, noen går fra pub til pub. Men hvis du er kunstinteressert er det ingen vei utenom Rubenshuis, huset til den store mesteren Peter Paul Rubens. Museet stenger for renovasjoner i januar 2023, så det gjelder å skynde seg #antwerp #rubenshuis
    • Skulle du gå tom for øl er det bare å stikke innom katedralen. 🤣 #antwerpen #antwerp #belgianbeer #vivacruises
    • Fant nyttig lesestoff på Le Bal Infernal bruktbokkafé i Gent 🇧🇪
    Nyhetsbrev

    Abonnere på vårt nyhetsbrev

    Copyright © 2023 Travel News Media. Powered by Reis.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.