Facebook Twitter Instagram
    Trending
    • Opplev Paradiset Bærekraftig: Å Låse Opp Magien i Florida Keys og Key West
    • Nå blir det lettere å reise mellom Miami og Orlando
    • Vingård i England, En Himmelsk pause på Ridgeview Vineyard!
    • Eastbourne en hyggelig strandby.
    • Opplev countrymusikk i de amerikanske sørstatene
    • REIS cruise spesial ute nå!
    • Greskland: En livsforandrende opplevelse
    • Reisetips England: I Dovers Magiske Favn!
    Facebook Instagram
    Magasinet Reis
    • NYHETER
    • NORGE
    • EUROPA
    • VERDEN
      • ASIA
      • NORD-AMERIKA
      • AFRIKA
    • FORBRUKERSTOFF
      • TRANSIT
      • GOLF
      • FOR SANSENE
      • FERDAMINNER
    • REIS DIGITAL
    • OM REIS
      • ANNONSER
    Magasinet Reis
    You are at:Hjem » Amisol med skireiser til Narvikfjellet

    Amisol med skireiser til Narvikfjellet



    Som eneste norske reisearrangør tilbyr Amisol nå skireiser til Narvikfjellet, nord for Polarsirkelen.

    By Tom Andersson on 2. februar 2022 Featured, Norge, Nyheter

    Destinasjonen er kandidat til å arrangere VM i Alpint i 2027. Den lange sesongen gjør at du kan oppleve skikjøring i nordlys om vinteren og i midnattssol tidlig på sommeren. Denne «Insta-vennlige» skidestinasjonen gir deg mulighet til å stå på ski fra 1200 moh. til nær sagt havets overflate. Dette er uslåelig i nordisk sammenheng.

    – Med Narvikfjorden under deg og fjellene rundt deg, danner dette ramme for en skikjøring du ikke opplever andre steder i verden, sier Gunder Moe, daglig leder for Amisol Travel.

    Her finner du også et godt og snøsikkert løypenett for langrenn og en rekke aktiviteter knyttet til områdets rike historie som toget («The Arctic train») over til Sverige – verdens nordligste jernbane. Eller også kjøring med hundeslede og et besøk på det berømte krigsmuseet.

    – Byens tilbud og nære beliggenhet til hav- og skiområde gjør Narvik til mye mer enn bare en skidestinasjon. Dette gir mange muligheter utover skikjøringen og for deg som måtte har interesser utover skikjøringen, fortsetter Moe.

    I Narvik finner du to-tre hoteller sentralt i byen med mindre enn 10 minutter til bakken. Amisol kan også tilby nye «ski in n’ ski out»-hytter i bakken, designet av Snøhetta – kjent for å ha tegnet blant annet biblioteket i Alexandria i Egypt og Operaen i Oslo.

    – Dette er en sjelden mulighet for å oppleve noe helt ekstraordinært i enestående omgivelser på naturens egne premisser, vi garanterer deg at dette er en skiferie helt utenom det vanlige, sier Moe, og legger til:

    – Gjennom Innovasjon Norges støtte til omstilling har vi kunnet bruke «pandemi-pausen» til å utvikle Norgesferier. Selv om vi nå først og fremst selger ferier ved Rødehavet og rundt Middelhavet først, har dette gitt oss en solid plattform for å utvikle ferieproduktet i landsdelen ytterligere i fremtiden, avslutter Moe.

    Amison Narvik Narvikfjellet
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Tom Andersson

    Related Posts

    Opplev Paradiset Bærekraftig: Å Låse Opp Magien i Florida Keys og Key West

    Nå blir det lettere å reise mellom Miami og Orlando

    REIS cruise spesial ute nå!

    Comments are closed.

    Nordmanns Reiser
    MSC
    Greece
    ICELANDAIR
    Nyhetsbrev

    Abonnere på vårt nyhetsbrev

    Annonsørinnhold
    5. september 2023

    Greskland: En livsforandrende opplevelse

    31. august 2023

    MAGISK HØSTFERIE I ESTLAND: SPEKTAKULÆR NATUR OG KULINARISKE EVENTYR

    29. juni 2023

    Hellas! En livsendrende opplevelse!

    30. mai 2023

    Hellas! Du vil ønske å bli for alltid!

    1. mai 2023

    Alt du ønsker deg finner du i Hellas!

    11. januar 2023

    Derfor søker vi vanligvis om kredittkort

    3. november 2022

    Derfor bør du ta et cruise med Norwegian Cruise Line denne sesongen!

    PARTNERS

    Om Reis
    Om Reis

    Nettstedet Reis.no er nettstedet til Magasinet REIS, ett av de ledende reisemagasinene i Skandinavia. Siden 1998 har vi gått i dypet i den reisendes og destinasjonens sjel. Vi tilbyr den erfarne reisende inspirasjon og informasjon fra hele verden.

    Facebook Twitter Instagram
    Magasinet Reis
    • Reis is in San Antonio Texas for the US Travel show and looking forward to sharing pictures from this amazing destination.
    • Ireland delivers from Dublin to the countryside there is something for everyone #loveireland #lovedublin
    • Dublin is full of life.  #lovedublin #visitireland
    • Dublin on a rainy day. Moli museum, pub visit and hotel garden #lovedublin
    • Storbyhelgen I Europa

https://www.reis.no/2022/08/din-guide-til-storbyhelgen-i-europa/
    • https://www.reis.no/2022/07/ny-gratis-utgave-av-reis-digital-ute-na/
    • En dag i Antwerpen kan være så mangt. Noen shopper sjokolade, noen går fra pub til pub. Men hvis du er kunstinteressert er det ingen vei utenom Rubenshuis, huset til den store mesteren Peter Paul Rubens. Museet stenger for renovasjoner i januar 2023, så det gjelder å skynde seg #antwerp #rubenshuis
    • Skulle du gå tom for øl er det bare å stikke innom katedralen. 🤣 #antwerpen #antwerp #belgianbeer #vivacruises
    • Fant nyttig lesestoff på Le Bal Infernal bruktbokkafé i Gent 🇧🇪
    Nyhetsbrev

    Abonnere på vårt nyhetsbrev

    Copyright © 2023 Travel News Media. Powered by Reis.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.